Choď na obsah Choď na menu
 


Keď sa chcela Perinbaba dozvedieť, čo sa robí na zemi, pozrela sa do studničky. Veštice a zlé čarodejnice hľadali odpovede v sklenenej guli a princezné pozerali do zrkadla.google.jpg

My to máme jednoduchšie. Sadneme si k počítaču a opýtame sa Googla. Google je studnička, sklenená guľa, i zrkadlo. Chceme vedieť, kde je náš ‘Jakubko’? Žiaden problém. Necháme ho vyhľadať Googlovi. Ten sa opýta svojho mladšieho brata GPS (v rozprávkach by to bol Mesiac), či ho niekde nevidel. Ak ho nevidel GPS, opýta sa Vetra (teda mobilného operátora). Ak ho nenašiel ani ten, iste ho objaví Slnko, ktoré sleduje platobné karty. Vyšle za ním holuba v podobe e-mailu, alebo sovu v podobe SMS správy. A buďte si istý, že vám ‘Jakuba’ skôr či neskôr nájde. Nedôveryhodne preto vyznieva čoraz populárnejšia novodobá vyhrážka: Takú ti strelím, že ťa ani Google nenájde!, lebo Google zapojí do hľadania všetkých svojich bratov, sestry a početných potomkov a nájde aj tých ‘strelených’.

Google vie nielen vypátrať ‘Jakuba’, Google vie poradiť, zabaviť, poučiť i potešiť. Neviete sa rozhodnúť, kam si vyraziť? Opýtajte sa Googla. Neviete sa zorientovať v meste? Vygooglite si mapu! Google by vlastne mal byť na každom dostupnom mieste. V kuchyni, v garáži, aj na nočnom stolíku, proste všade, kde nás môže zaskočiť osamelosť. Google, najlepší priateľ človeka! Je tu pre nás vždy, keď ho potrebujeme. Jesť nepýta a o čas nás neokradne. Dá nám odpoveď na každý dotaz, na každú otázku. Iba na jednu mi doteraz neodpovedal správne:

Povedz mi, Google, povedzže mi, ktože je najkrajší v celej zemi?

Ale čo už by to bola za dokonalosť bez jedinej chybičky?

 

 

 

 

Komentáre

Prehľad komentárov

:-)

(Dáša, 28. 10. 2015 12:24)

... super ... akurat s tym strelenim v dnesnej dobe bude problem, lebo socialka si ta aj bez googla najde