Choď na obsah Choď na menu
 


Emo verzus techno

Veľmi sme si obľúbili dovolenku na odľahlom mieste, na chate v horách. Je to miesto v tieni vysokých borovíc a bukov, vzdialené od rušných ciest, od zhonu a stresu. Tu, v lese, vie čas nádherne spomaliť.

Najviac sme si dovolenku užili v čisto ženskej zostave, teda moja dcéra, jej kamarátka a ja. Voľné chvíle si deti zvykli tráviť tým, že maľovali kriedami na chodník a strmú plechovú strechu chatky, ktorá siahala takmer až po zem. Ako rástli, menili sa aj ich umelecké prejavy.

Keď kvietky a bábiky vystriedali hudobné motívy v štýle punku, ema a rocku, uvedomila som si, že z dievčatiek sú už dievčatá – a všimli si to aj traja tínedžeri vo vedľajšej chate. Chlapci sledovali dievčatá kradmými pohľadmi, kopali si loptu v ich blízkosti a vo svetle bateriek kontrolovali v noci výtvory na streche našej chatky. Dievčatám ich zle utajovaný záujem neunikol a aby ich vedeli rozlíšiť, pomenovali chlapcov:   „S“, „L“ a „XXL“.

emo-vs.techno.jpgChlapci si čoskoro tiež zadovážili kriedy a svoju strechu pomaľovali v štýle techno. Techno! Ako môže mať niekto rád techno?! To bola jasná provokácia. Ráno, keď rodina odišla, doplnili dievčatá kresby na streche chlapcov poznámkami: „Fúúúj, techno!“ a „Techno je hnus“.

Na druhý deň si vedľa svojich nádherne vymaľovaných emo a punk postavičiek našli: „Punk je grc!“

A to bol začiatok kriedovej vojny.

Dievčatá vyčkávali ráno, kedy chlapci odídu, aby mohli zhanobiť to, čo chlapci večer vytvorili a chlapci vyčkávali večer, kým dievčatá zaspia a mohli im to pri svetle čelových lámp vrátiť. Ráno vybiehali dievčatá pred chatu v pyžamách a urazene híkali nad neuveriteľnou drzosťou, trúfalosťou a nevkusom druhej strany. Vyčkávali a zízali z okna, kedy chlapci odídu a potom sa prihnali k prázdnej chatke a znivočili ich celovečernú prácu.

Asi po štyroch dňoch kriedového boja boli strechy také počmárané, že ráno padlo rozhodnutie všetko zmazať. Dievčatá nabrali do vedra vodu a obidve strechy umyli.

Večer svietil na našej umytej streche nový prekvapujúci nápis: Vojnu nechceme.

Nastalo mlčanlivé prímerie, počas ktorého zazerala jedna strana na druhú, ale napriek tomu, že si každý večer opekali slaninu len pár metrov od seba, ani jeden sa neodvážil prihovoriť prvý .

V predvečer odchodu sme našli na streche veľký nápis: Blondy a Blacky, môžeme poprosiť vaše skype?

Mohli.

Odchádzali sme domov a z auta nám smutne mávali S, L a XXL a im zasa na oplátku zamávali Blondy a Blacky. Ako sa skutočne volajú sa dozvedeli až v bezpečnom objatí štyroch stien doma, za počítačom.

 

 

 

 

Komentáre

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.